سخنرانی آقای دکتر رفیعی

 


آقای دکتر رفیعی در نشست تخصصی توانمندی‌های داخلی تولید و کاربرد انواع لوله در بخش آب کشور که در مورخ بیست و یکم آذرماه نود و شش و در محل وزارت نیرو برگزار گردید؛ به عنوان نایب رییس هیات مدیره انجمن کامپوزیت ایران و همچنین رییس کمیته لوله به سخنرانی با موضوع «فناوری لوله و مخازن کامپوزیت: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها، چالشها و نقاط قابل بهبود» پرداختند. ایشان در این همایش ضمن معرفی مزایای لوله کامپوزیت به توان شرکتهای داخلی در عرضه این محصول پرداختند و در خصوص چالش‌های در پیش‌روی این صنعت نیز صحبت نمودند.


بازدید از شرکت صبا نیرو

 

 

اعضاء‌آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت به همراه برخی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای ورودی سال 96 از شرکت صبا نیرو،‌ تولید کننده توربین بادی در آذرماه نود شش بازدید کردند و از فعالیت تولیدی این شرکت در حوزه تولید پره توربین بادی با فناوری کامپوزیت از نزدیک آشنا شدند.


کمیته علمی نشست تخصصی توانمندی‌های داخلی تولید و کاربرد انواع لوله در بخش آب

 

آقای دکتر رفیعی در کمیته علمی نشست تخصصی توانمندی‌های داخلی تولید و کاربرد انواع لوله در بخش آب کشور در مورخ بیست و دوم آبان ماه نود و شش شرکت نمودند. ایشان در نشست مذکور به عنوان نایب رییس هیات مدیره انجمن صنفی کامپوزیت و رییس کمیته لوله این انجمن در خصوص معرفی مزایای لوله‌های کامپوزیت و توانمندی‌های داخلی در حوزه تولید سخنرانی خواهند داشت.


دفاع پایان نامه

 

 

 

آقای مهندس محمدعلی ترابی از پایان نامه خود با عنوان «مدلسازی تخریب پیشرونده در مخازن تحت فشار کامپوزیتی» در سی مهر نود و شش با موفقیت دفاع نمودند و هیات داوران به اتفاق نمره بیست را به ایشان اختصاص دادند. آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت برای ایشان آرزومند موفقیتهای بعدی می‌باشد.


تالیف کتاب در انتشارات Elsevier


کتاب Carbon Nanotube-Reinforced Polymers: From Nanoscale to Macroscale که توسط آقای دکتر رفیعی و برای انتشارات Elsevier تالیف و گردآوری شده است، به مرحله چاپ رسید. این کتاب شامل بیست و یک فصل می‌باشد که محققین برجسته‌ای از کشورهای مختلف همانند ایران، آلمان، پرتغال، انگلستان، ایرلند، یونان، چین، هند، مکزیک، استرالیا، شیلی و امارات متحده عربی به تهیه فصول مختلف آن پرداخته‌اند. آقای دکتر رفیعی و سه نفر از اعضاء آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت، آقایان مهندسین رضا ملکی‌مقدم، وحید فیروزبخت و امین قربان حسینی، سه فصل از این کتاب را تالیف نموده‌اند.

https://www.elsevier.com/books/carbon-nanotube-reinforced-polymers/rafiee/978-0-323-48221-9

 


سخنرانی علمی دکتر سهیل جعفری

 

دکتر سهیل جعفری، استاد همکار آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت که در حال حاضر محقق پسادکترای دانشگاه ساسکس و شرکت فورد انگلستان می‌باشند در سوم مهرماه نود و شش در خصوص روشهای نوین مدیریت حرارت در موتورهای مدرن به سخنرانی علمی خواهند پرداخت. سخنرانی مذکور در ساعت 1330 و در محل دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران انجام خواهد شد. از کلیه علاقمندان برای شرکت در این جلسه دعوت بعمل می‌آید.


پذیرفته شدن آقای مهندس امین قربان حسینی در دوره دکترای


آقای مهندس امین قربان حسینی که در سال 1394 از دوره کارشناسی ارشد خود فارغ‌التحصیل شده بودند، در دوره دکترای روزانه دانشگاه تهران پذیرفته شدند. آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت این موفقیت را به ایشان تبریک گفته، برایش همانند گذشته پیروزی و بهروزی آرزومند است.


بیستمین کنفرانس بین المللی سازه‌های کامپوزیت, پاریس, فرانسه

 


دکتر رفیعی در بیستمین کنفرانس بین المللی سازه‌های کامپوزیت که در شهریور سال نود و شش در شهر پاریس فرانسه برگزار گردید شرکت کردند و به ارائه مقالات به صورت شفاهی پرداختند. ایشان در این کنفرانس با آقای دکتر عباس میلانی، استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا نیز ملاقات کردند. آقای دکتر رفیعی عنوان نمودند: «برای من فرصت بسیارمغتمی بود که در این کنفرانس با دکتر میلانی بعد از پانزده سال از نزدیک ملاقات داشته باشم. ما در خلال شش سال گذشته در همکاریهای مختلفی با همدیگر داشته‌ایم و در این کنفرانس در خصوص برنامه‌های آتی برای گسترش همکاری‌ها با یکدیگر گفتگو کردیم.»


گزارشی فنی بررسی رفتار لوله کامپوزیت در برابر زلزله


آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت به درخواست شرکت بهشت کویر آریانا و در تابستان 96، گزارشی فنی تحت عنوان «بررسی رفتار لوله کامپوزیت در برابر زلزله» نمود. این گزارش توسط آقایان مهندسین محمدعلی ترابی و محمدرضا حبیب آگهی از اعضاء آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت تهیه شده‌است.


کنفرانس بین المللی محاسبات مهندسی و آزمایشگاهی پیشرفته

 


دکتر رفیعی در یازدهمین کنفرانس بین المللی محاسبات مهندسی و آزمایشگاهی پیشرفته موسوم به ACEX-2017 که در شهر وین کشور اتریش برگزار گردید، شرکت نموده، به ارائه شفاهی مقالات پرداختند. کنفرانس مذکور در تیر 1396 برگزار گردید.


شماره صفحات: « ...1,2,3,4 » (125 خبر در 13 صفحه)